شرکت پترو پالیز کیمیا وارد کننده کود های کشاورزی

تاپ یوزینگ TOPUSING

Mono Potassium Phosphate (MKP)

0-52-34 NPK

  • نوع کود : شیمیایی
  • نام تجاری : مونو پتاسیم فسفات MKP
  • فرمول شیمیایی : KH2PO4
  • وزن مولکولی : 136/09
  • وزن خالص: 25 کیلوگرم
  • تجزیه ضمانت شده (بر حسب درصد وزنی) :
حداقل فسفات محلول در آب به صورت (P2O5)52%
حداقل پتاسیم محلول در آب به صورت (K2O)34%
حداکثر رطوبت0/5%
حداقل مقدار ذرات با اندازه بین 0/05 تا 0/5 میلیمتر 90%
PH ( 1% محلول )  4/8 تا 4/4

MKP یک نمک محلول است که به عنوان کود، افزودنی غذایی و قارچ کش استفاده می شود. منبع فسفر و پتاسیم است. همچنین یک عامل بافر است. هنگامی که در مخلوط کود با اوره و فسفات آمونیوم استفاده می شود، با حفظ pH در سطح نسبتاً پایین، خروج آمونیاک را به حداقل می رساند. اغلب به عنوان یک منبع غذایی در زراعت، باغ ،گلخانه ها ( بخصوص هیدروپونیک )استفاده می شود.
پودر مونو پتاسیم فسفات شامل 52% P2O5 و 34% K2O بوده که اغلب به عنوان منبع مغذی در رشد و نمو و تقویت گیاهان سهیم بوده، یک منبع موثر پتاسیم و فسفر برای گیاهان می باشد.

شرکت تولیدکننده: تاپ یوزینگ Xiamen Topusing IMP & EXP.co.,LTD
کشور تولیدکننده: چین
نام و اطلاعات واردکننده:
شرکت واردکننده : پترو پالیز کیمیا
آدرس واردکننده : تهران – خیابان کارگر شمالی – نبش خیابان پانزدهم – مرکز تجاری پرنسا – طبقه ششم – واحد 605
تلفن: 86195446 – 021 نمابر: 86195404 – 021 کد پستی: 1439760061
آدرس ایمیل: info@petropalizkimia.com

از شاخص های بسیار مهم pH نسبتا کم و شاخص نمک پایین در این ترکیب کودی و عاری بودن از عناصر سنگین و مضر از جمله کلر، سدیم و فلزات سنگین می باشد .
با توجه به خلوص و حلالیت بسیار بالای این ترکیب کودی، آن را می‌توانید در تمامی سیستم‌های کود دهی از جمله سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و غرقابی، هیدروپونیک و محلولپاشی مصرف کنید.

خصوصیات بارز مونوپتاسیم فسفات تاپ یوزینگ عبارتند از :

  • فرمول کودی غنی حاوی فسفر و پتاسیم
  • درصد خلوص و حلالیت بالا
  • عنصر فسفر نیز فرآیند فتوسنتز را تسریع می نماید و با توسعه مناسب ریشه در اوایل فصل رشد ، جذب مواد مغذی توسط گیاه را افزایش می دهد.
  • عنصر پتاسیم موجود در این محصول با تنظیم روزنه های برگ به نگهداری آب در گیاه کمک می کند.

به همین ترتیب مونو پتاسیم فسفات بهترين محصول براي ريشه دواني و توسعه ريشه گياه در خاك می باشد. این کود در بهبود رشد رویشی ، یکنواختی شکوفه ها ، افزایش مقاومت گیاه، افزایش کیفیت رنگ، وزن و طعم میوه بسیار موثر می باشد و خاصیت انبار داری محصول را نیز افزایش می دهد.
در مواردی که تنش شوری وجود دارد، از مونو پتاسیم فسفات به راحتی و بدون ترس از تشدید شوری استفاده شود.
راندمان جذب فسفر آن بسیار بالا است و دارای خاصیت قارچ کشی نیز می باشد و می تواند از رشد قارچ ها و عوامل بیماری زا جلوگیری نماید.

کاربرد کود با آبیاری بسته به نوع کشت : 30- 15کیلوگرم در هکتار

این کود عاری از نیتروژن بوده، کاملا در آب حل می شود و مصرف آن برای بسیاری از گیاهان باغبانی مفید است. شکل ظاهری مونو پتاسیم فسفات به صورت پودر کریستالی و نرم است.

احتیاط و هشدار:

مونوپتاسیم فسفات تاپ یوزینگ را با ترکیبات کودی حاوی کلسیم، منیزیم و اغلب ترکیبات قلیایی مانند مواد هیومیکی (اسید هیومیک و اسید فولویک) مخلوط نکنید. برای استفاده از این ماده در ترکیب با کود های کلسیم و یا منیزیم، از دو مخزن استفاده کنید. اگر سیستم شامل تنها یک مخزن باشد، کود را در زمان های مختلف اعمال کنید.
برای ماندگاری بیشتر این کود در انبار خود آن را خشک نگه دارید، در هنگام نگهداری خیس و رطوبت نگیرد . در جای خنک و دور از آفتاب نگهداری شود.

بهترین زمان مصرف کود مونو پتاسیم فسفات

استفاده از این کود در اوایل فصل رویش گیاهان مناسب است زیرا درآن زمان گیاه به فسفر و پتاسیم برای استقرار ریشه خود نیاز دارد.
از این ماده می توان از طریق هر سیستم آبیاری و در هر محیط رشدی استفاده نمود. بر خلاف فسفریک اسید، این ماده به مقدار کمی اسیدی بوده، بنابراین سبب خوردگی پمپ های کود و تجهیزات آبیاری نمی شود.