شرکت پترو پالیز کیمیا وارد کننده کودهای کشاورزی

 • نوع کود: شیمیایی
 • نام تجاری: CN نیترات کلسیم Calcium Nitrate Tetrahydrate
 • فرمول شیمیایی: Ca(NO3)2·4H2O
 • وزن مولکولی: 236/15
 • تجزیه ضمانت شده ( بر حسب درصد وزنی):
حداقل فسفات محلول در آب بر مبنای(حداقل نیتروژن کل)11/76%
حداقل میزان نیترات11/76%
حداقل مقدار کلسیم محلول در آب به صورت Ca16/5%
PH (در محلول 10 درصد)6

نیترات کلسیم

نیترات کلسیم کودی سفید رنگ است که باعث جذب رطوبت هوا شده و اغلب به صورت تتراهیدرات مشاهده می‌شود. کود نیترات کلسیم جهت تامین کمبود نیتروژن و کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل جذب آسان و سریع به خوبی عوارض ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می کند.
وجود کلسیم کافی به گیاهان و محصولات کشاورزی کمک می‌کند که کمتر دچار بیماری‌ها و اختلالات فیزیولوژیکی شوند. کلسیم موجود در کود گیاه باعث افزایش ارزش غذایی محصولات شده و از اهمیت خاصی برخوردار است. نیترات کلسیم به‌راحتی و باسرعت در آب حل می‌شود.
کافی نبودن کلسیم باعث تشکیل خاک‌های سفت و سخت شده و سرانجام جریان آب و هوا را بوسیله خاک محدود ساخته، رشد ریشه‌ها کمتر شده و برگ‌ها سبز کم رنگ می شوند . ریشه گیاه برای جذب کودهای آهن و ازت ضعیف عمل می نماید .
تمامی باغداران و مزرعه دارانی که زمین کشاورزی دارند و در آن به کشت و کار مشغول هستند، برای اینکه محصولات سالم‌تر و با کیفیت‌تری داشته باشند از کود نیترات کلسیم استفاده می‌کنند. نتیجه استفاده از این کود، بالا رفتن بازار پسندی محصولات و دیرتر خراب شدن آنان میشود.

دستورالعمل مصرف:

کاربرد کود در خاک بسته به نوع کشت : 12- 7کیلوگرم در هکتار

سازگاری:

سازگار با متداول ترین حشره کش ها و قارچ کش ها. اما با محلول های حاوی فسفات، سولفات یا مولیبدن ها سازگار نیست.

احتیاط و هشدار:

از دسترس اطفال دور نگهدارید . در مجاورت نوشیدنی ها و غذا قرار ندهید . از دستکش، عینک و لباس های مناسب استفاده نمایید. در حوضچه های آبی دریاچه یا محیط زیست نریزید. در مکان خشک و خنک و با تهویه مناسب نگهداری نمایید. از قرار دادن زیر نور مستقیم خورشید و حرارت بالا خودداری نمایید. قبل از مصرف، دستورالعمل مصرف به دقت مطالعه شود.
توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از نیترات کلسیم به همراه سم و دیگر کودها نباید از محلول پاشی استفاده کنید.

شرکت تولیدکننده:
تاپیوزینگ Xiamen Topusing IMP & EXP.co.,LTD
کشور تولیدکننده: چین

شرکت واردکننده: شرکت واردکننده: پترو پالیز کیمیا
آدرس واردکننده : تهران – خیابان کارگر شمالی – نبش خیابان پانزدهم – مرکز تجاری پرنسا – طبقه ششم – واحد 605
تلفن : 86195446 – 021 نمابر: 86195404 – 021 کد پستی : 1439760061
آدرس ایمیل: info@petropalizkimia.com

خصوصیات بارز نیترات کلسیم تاپ یوزینگ عبارتند از:

 • افزایش استقامت دیواره سلولی
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری ها
 • ریشه زایی را افزایش داده و باعث جذب بهتر ریز مغذی های موجود در خاک می شود
 • باعث تبخیر کمتر شده وگیاه را به کم آبی عادت می‌دهد
 • باعث افزایش مرغوبیت محصول شده و ماندگاری آن را بیشتر مینماید
 • نیترات کلسیم برای درختان میوه و انواع سبزی‌ها، انگور، گل‌های تزئینی و چمن بسیار مناسب است.

برطرف‌کننده مشکلات ناشی از نقصان کلسیم مثل؛ کرم‌خوردگی و له‌شدگی انتهای فلفل دلمه‌ای و گوجه فرنگی، آفتابزدگی نوک کاهو، لکه‌های روی سیب و درون سیب‌زمینی است. یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از باغداران از نیترات کلسیم استفاده می کنند ، محافظت از گیاهان و محصولات زراعی در برابر بیماری است. پوسیدگی انتهایی اندام ها ، لکه چوب پنبه و تورفتگی های تلخ در سیب ها با استفاده از این کود درمان شده یا از آن جلوگیری می شود.

باعث افزایش عملکرد نهایی ، به خصوص در گیاهانی که دارای پیاز، ریشه وغدد هستند ، میشود همچنین برای گیاهانی که محصولات زیادی دارند، شرایط مناسبی را در محدوده ریشه‌ها فراهم نموده و طاقت گیاه را در مقابل گرما، آفت و بیماری چند برابر می‌کند.
برای میوه هایی که در حال حاضر به بیماری مانند پوسیدگی انتهای شکوفه مبتلا هستند ، محلول پاشی این کود بر روی شاخ و برگ بهترین روش برای درمان گیاه خواهد بود. این روش تضمین می کند که کلسیم در سریع ترین زمان ممکن توسط گیاه جذب شود. برای بهترین نتیجه ، این روند را دو یا سه بار در طول فصل رشد باید تکرار کرد.