شرکت تولیدی بازرگانی پترو پالیز کیمیا با هدف توسعه و نوآروری در صنعت نهاده های کشاورزی ایران توسط افرادی مجرب در صنایع شیمیایی و کشاورزی تاسیس؛ و با همکاری کارشناسان متخصص، ارائه محصولات با کیفیت، رعایت استاندارد ها فعالیت خود را گسترش داد.
بخش تحقیق و توسعه این شرکت با هدف تولید کودهای نوین، با همکاری اساتید برجسته برترین دانشگاه های کشور موفق به دستیابی به دو محصول نوآورانه و موثر برای اولین بار در ایران شد. این دو کود با نام های تجاری NS و Nf علاوه بر بازار داخل به بازار های جهانی نیز صادر میگردد. این شرکت با همکاری مشترک با کارخانجات تولیدی و پتروشیمی در کشور اقدام به توزیع کودهای سولفات آمونیوم ، سولفات پتاسیم و دی آمونیوم فسفات نموده است و با وارد نمودن کود های مطرح مناسب خارجی ازقبیل مونو آمونیوم فسفات و مونو پتاسیم فسفات اقدام به عرضه محصولات کودی مناسبی کرده است.
امید است به یاری خدا، رعایت استانداردها، شفافیت و رضایت مشتریان که از ارزش های بنیادین این شرکت می‌باشد، گامی بزرگ در بهبود صنعت کشاورزی ایران و همچنین در عرصه های بین المللی بر داریم.

از دیگر فعالیتهای این شرکت بخش بازرگانی تخصصی در تأمین تجهیزات، ابزار دقیق، قطعات یدکی و مواد اولیه مورد نیاز صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، سیمان و فولاد است که با استفاده از کادر مجرب و مسلط به پیچیدگی های بازار‌های خارجی و تحریم های بین المللی آمادگی خود را برای ارائه خدمات بازرگانی خارجی اعلام می‌ نماید.